50 years of FIMO and Viru-Nigula patterns/FIMO polümeersavi saab 50 aastaseks

Otsustasin ka oma panuse anda ühte toredasse koostööprojekti, millega tähistatakse Fimo polümeersavi 50 aastaseks saamist- 50 years of FIMO . Inspiratsioon selleks saabus, kui lõikasin maamaja uue köögi jaoks kardinaid puuvillasest Viru-Nigula triiburiidest (kuna mu juured on üht otsa pidi Viru- Nigula kandis, siis tuli ka selline valik). Tekkis mõte proovida teha neid ilusaid triipe FIMO-st ja kasutada neid oma plaadikese raamiks. Et seal plaadi peal võiks olla midagi rahvuslikku, oli kohe selge. Sirvisin veel Irina Tammise ja Elo Lutsepa Eesti tikandi raamatut ja mustrilehti ning  keskmiseks osaks valisin fragmendi Viru-Nigula tanukirjast.

Päris tükk aega kulus õigete värvitoonide timmimisele ja värvikihtide paksuse määramisele nii, et triipude laiused ikka proportsioonis oleks. Väga huvitav ja põnev tegevus oli . Ei olnud enne sellist täpset tööd savist teinudki. Aga tulemusega jäin täitsa rahule. Keskmise mustri tükid on šablooni järgi välja lõigatud ja kokku sobitatud. Küpsetasin enne raami ära, panin valge FIMO sisse ja lõikasin šablooni välimise piirjoone järgi välja ning sobitasin värvilised tükid oma kohale. Üks viga, mille tegin, oli see, et kuna arvasin , et toorest fimost tükke on raskem täpselt üksteise kõrvale saada, siis küpsetasin mõne väikese jupi enne ära. Tegelikult oli tooreid tükke parem kokku panna, sest savi ei olnud liiga pehme. Pärast küpsetamist lihvisin liivapaberiga ja poleerisin vildiga. Lille südamikule olin noa nüri poolega ruudud ja diagonaalid sisse vajutanud, et ikka tikandit imiteerida ja peale küpsetamist värvisin keskmist osa akrüülvärviga (hele ooker) ning peale kuivamist lihvisin õrnalt üle. Mõned pildid ka:

Estonian National Pattern Viru-Nigula Polymer Clay Striped Cane50 years of FIMO Estonian National Pattern Viru-Nigula Cane

Kuna mustrirullist(seekord küll pigem pulgast :) ) jäid mõned ribad järele ja tegin neist ühe peenikese käevõru. Käevõru sisuks kasutasin savi jääke, mille ekstruuderist poolringikujulise otsikuga läbi lasin. Küpsetasin ahjus klaasi peal, et ümar vorm saada.

Estonian National Pattern Polymer Clay Striped Cane Bracelet

 

2 thoughts on “50 years of FIMO and Viru-Nigula patterns/FIMO polümeersavi saab 50 aastaseks

    • Saadan Saksamaale,kus kõik tükid üheks suureks kokku pannakse ja lõpuks ühel üritusel heategevuslikul oksjonil maha müüakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.


× kuus = kolmkümmend kuus